ITP
International Talent Programme

Het doel is om opkomend fotografietalent in Europa te scouten en te ondersteunen. Dit gebeurt in verschillende stadia van de carrière van deze talenten. BredaPhoto biedt hiervoor drie programma’s: The Academy (voor studenten), The Residency (voor alumni die 1-2 jaar geleden zijn afgestudeerd), The Support Programme (voor alumni die 3-5 jaar geleden zijn afgestudeerd).
Het International Talent Programme komt mede tot stand met dank aan de genereuze steun van het Creative Europe Programme van de Europese Unie, Brabant C, Provincie Noord-Brabant en de Gemeente Breda.

In 2010 is BredaPhoto gestart met het Academy-programma, waarin de focus ligt op nog studerende fotografen. In het programma werken we samen met tien verschillende kunstacademies in heel Europa. De studenten gaan aan de slag met het maken van werk rondom het thema van het festival. Ze krijgen ondersteuning van zowel hun eigen docenten, een selectie van docenten van de deelnemende kunstacademies én het team van curatoren van BredaPhoto.
Tijdens het programma bezoekt het team van BredaPhoto de academies om de deelnemende studenten te voorzien van persoonlijke feedback op het gemaakte werk. Vervolgens gaan de studenten aan de slag met pitches en mogen ze hun werk presenteren verdeeld over twee dagen. Van elke academie wordt één student geselecteerd waarvan het werk getoond wordt op het aankomende festival — een geweldige kans! De studenten ontmoeten op deze manier andere mensen in het veld en krijgen een groot publiek voor hun werk.
Tijdens de eerste dagen van het BredaPhoto Festival worden er vele activiteiten georganiseerd waarbij we alle studenten en talenten verwelkomen. Het is een goede gelegenheid om mede- fotografen, curatoren en professionals te ontmoeten. Naast deze netwerkmogelijkheden worden er ook portfolio reviews, lezingen, artist talks en rondleidingen georganiseerd.
Programma op maat
Voor dit programma verbinden we ons twee jaar aan drie aanstormende talenten. Zij ontdekken de internationale fotografiescène met behulp van ons grote en gevestigde netwerk. Dit is een programma op maat, gebaseerd op de behoeften van het talent. We kunnen bijvoorbeeld ondersteuning bieden op het gebied van boekuitgaven door ons netwerk van grafisch ontwerpers, redacteuren, binders, drukkerijen en/of uitgevers in te zetten. Of we activeren (festival)organisatoren om het werk van de kunstenaars te exposeren.
Deelnemers
De deelnemers aan het programma worden geselecteerd uit een groep van tien alumni die minimaal twee jaar en maximaal 5 jaar zijn afgestudeerd aan een van de deelnemende academies in het International Talent Program. Elke academie nodigt één alumni uit om zich aan te melden voor dit programma.
